top of page

Head Uut Aastat!

 


Eesti Maalikunstnike Liit alustab oma 32. tegevusaastat ülevaatega 2023 aastal toimunust  ja juba jooksva  aasta plaanide hetkeseisu edastamisest.   EMLi 2023 aastat võib pidada suhteliselt edukaks ja mitmekülgseks, meie plaanilised näitused viisid loomeliidu liikmete teosed Tallinnast Äksi kaudu Kreekani ning kinnitasid pikaajalised koostööplaanid Helsingi ja Leedu loomeliitudega (Pinna All, Helsingi [1]); laiendasid Maaliliidu koostööplaane Samose loomemajaga Kreekas (festival Steps of Pythagoras [2]); taasavasid sümboolse liini Tallinn-Stockholm (Valge Laev Eesti Majas [3])

EML traditsiooniline aastanäitus Tegelikkus ja Kujutlus [4] Pärnu UKM-s pälvis taaskord võimsa publikutähelepanu. Näitus eksponeeris 70 Eesti ja 10 Soome kunstniku teoseid; näituse publikuprogramm kogus rohket avalikkuse lisatähelepanu.  

Kuraatorid Mall Nukke ja Rait Rosin on südameasjaks võtnud siseriikliku integreerumise ning on suunamas  EML liikmete loomingulist tähelepanu linnadest ning asulatest eemale: metafüüsilistena mõjuvatele piirialadele nagu saared (Ruhnu Nägu [5]) ning Sise-Eesti (Saadjärv Ei Ole Bracciano Järv, No Ei Ole! , pluss  avamisüritusena toimunud Sümpoosion TARTU GLOBALISEERUB?).   [6]

Loomelaagrite ning avatud sümpoosionide traditsiooni elavdamine saab ka lähitulevikus olema EML põhifookuses: riikide- ning valdkondadevaheline erialaprofessionaalide mõtteruumi loomine ning kunstialane mõõduvõtmine on Maaliliidu näitusetegevustega kaasnev vajalik arendussuund.  


EML koostööpartnerina toimiv MTÜ Kadrioru Galerii [7] avab iga aasta kuni 6 mahukat ning erialaselt huvipakkuvat näitust, mis  eksponeerivad EML liikmete töid ja/või toetavad koostööplaane teiste loomeliitude ja -institutsioonidega Eestist ja võõrsilt. Galerii möödunud ning tulevased näituseplaanid leiate käesoleva kirja lõpus ja alati ka EML kodulehelt.  


2023 aastal võttis EML Üldkoosolek vastu otsuse suurendada maaliliidu iga-aastast liikmemaksu 2 EUR võrra nii, et liikmemaks on alates 2024 aastast 12 EUR (pensionäridele 6 EUR).  

Liikmemaksu tasumise tähtaeg on 27.veebruar!   [8]

Selliselt sätestatud tähtaeg võimaldab Maaliliidul rakendada laekunud liikmemaksud plaaniliste näituste kohustusliku

omafinantseerimise protsendi garandina, tasuda informatiivse kodulehe www.maal.ee [9] aastamaksu (wix.com) ning katta EML Üldkoosoleku korralduskulud.  


Õigeaegselt tasutud liikmemaks ning operatiivne osalemine EML Üldkoosolekul võimaldab Maaliliidul jätkata piisavalt efektiivselt tänavustes finantsiliselt raskendatud tingimustes, mil puudub traditsiooniline alaliitude toetus ning kärpeid realiseerivad ka enamus kultuurifondidest.  


! EML ootab  erialaprofessionaalide sisseastumisavaldusi !   Dokumentide vastuvõtt kestab kuni 1.märtsini 2024.  

Palume jagada sisseastumise teavet kolleegidele: Dokumentide vastuvõtt [10]Ja veelkord: head uue aasta loomist!  

soovib Eesti Maalikunstnike Liidu meeskond    ----- EML 2023: TEGELIKKUS JA KUJUTLUS   [11]

 Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus / Pärnu UKM VALGE LAEV [3

 Ühisnäitus / Eesti Maja, Stockholm PINNA ALL - FINEST Projekt [1]

 Kuraatornäitus/Eesti-Soome-Leedu / HAA galerii Rantakasarmi, Helsingi SAADJÄRV EI OLE BRACCIANO JÄRV, NO EI OLE! [6]

 Kuraatornäitus  / Galerii nr 1 / Äksi RUHNU NÄGU [5]  

 Maalilaager ja näitus / Ruhnu   STEPS OF PYTHAGORAS  

 Eesti Maalikunstnike Liit Festivalil "Steps Of Pythagoras"  / + Loomeresideentuur / Samos, Kreeka   --   KADRIORU GALERII 2023:  [12]   AJAVAIM / UUED TUULED EESTI MAALIKUNSTIS [13]   ETRE UNE FLEUR (OLLA LILL) ja VIOLENCE CONJUGALE (KODUVÄGIVALD)  Ene Jakobi (FRA) isiknäitus [12]   LIINA KADRIORUS   Liina Kalviku isiknäitus  [14]   LE SOLEIL DE MA VIE  August Künnapu retrospektiivnäitus [15]   VALGE LAEV    Eesti Maalikunstnike Liidu ühisnäitus [16]   MÄNG-LEIKKI   Eesti Akvarellistide ja Soome Akvarellikunsti Ühenduste näitus [17]  KOHTUMISED JÕUGA / Vilen künnapu Isiknäitus [18]   ---   EML   2024  /  (tööplaan  1.1.2024 seisuga)       * EML AASTANÄITUS / PÄRNU UKM / Kuraator JAAN ELKEN    * PINNA ALL-ERODED LANDSCAPES / projekt FINBALT / LOOMELIITUDE KURAATORNÄITUS/ GALERII ARKA, VILNIUS (Kuraatorid: SATU KALLIOKUUSI, EVELINA JANUSKAITE, TIIU REBANE)  


    * KEHA / EML ÜHISNÄITUS / KADRIORU GALERII, TALLINN / Kureerib EML JUHATUS  


    * RUHNU NÄGU / MAALILAAGER JA NÄITUS / Kuraator MALL NUKKE  


    *  ..


    * ..

 +  

 PLAANILISTE NÄITUSTE  EKSPOSITSIOONID DRAAKONI KÕHUS [20] (Draakoni galerii keldrisaalid)  


 --  


 KADRIORU GALERII  2024:  


 - NORMIST VÄLJAS /  ANGELA SOOP, EDGAR TEDRESAAR, ALAR TUUL / ISIKNÄITUS  


 - JANIS KUPCS ja ALEKSEJS NAUMOVS / ISIKNÄITUS / LÄTI  


RAIT ROSIN / ISIKNÄITUS  


 - TARTU MAALIKUNSTNIKE ÜHISNÄITUS  


 - BE POLITE / EESTI-SOOME MAALIJATE GRUPINÄITUS  


 - KEHA / Eesti Maalikunstnike Liidu ÜHISNÄITUS  Links:


------19 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page