top of page

AUGUST KÜNNAPU

RETROSPEKTIIVNÄITUS

LE SOLEIL DE MA VIE

KADRIORU GALERIIS

KADRIORU PLAZAS

05/05/23 – 01/07/23

plakat2.August.jpg

Reedel, 5. mail kell 18 avatakse Kadrioru Galeriis August Künnapu retrospektiivnäitus Le Soleil De Ma Vie. Näitus on vahekokkuvõte Künnapu maaliloomingust.

 

„Tunnen, et 45-aastaselt on aeg küps teha suurem ülevaatenäitus – see on vajalik mulle kui autorile, et kaardistada kunstnikutee algust, tööde paremikku läbi aegade ja näha, millises suunas olen liikunud,“ lausub Künnapu.

 

Kadrioru Galerii neljal korrusel on välja pandud valik maale aastatest 1999 – 2023. Maale on üle viiekümne, tööd pärinevad nii autorilt kui mitmetest erakogudest. Kaetud on kunstnikule omane teemadering: sportlased, kassid, loovisikute portreed, argielu sigin-sagin ja uudisteemana maailma juuksurisalongid.

 

Näitus on avatud 1. juulini.

Näituse avamisel mängib vinüülplaate DJ Martin Jõela (Frotee Records).

 

Täname: Kristi ja Tarmo Kotke, Anders Anderson, Laur Kivistik, Aliis Vatku, Liivi ja Vilen Künnapu, Marko Novik, Martin Jõela, Riina Rosin, Lilian Kaasik, Fred-Erik Kerner, Tiina Randviir, Mionetto

August Künnapu (s 1978 Tallinnas) on õppinud 1996 – 1997 Eesti Humanitaarinstituudis, 1997 – 2002 Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja 2000 kujutavat kunsti Slade’i kunstikooli suvekoolis Londonis. Ta on oma põlvkonna üks kirglikumaid maalijaid, kes portreteerib oma värviküllases loomingus inimeste, loomade ja majade hingesid. 2007 oli ta Konrad Mäe maalipreemia ja 2018 Kristjan Raua preemia laureaat. Alates 2005 on Künnapu toimetanud ajatut kultuurilehte “Epifanio”. Kunstnik on teinud alates 2001 isiknäitusi Tallinnas, Tartus, Helsingis, Tamperes, Manilas, Riias, ja Berliinis ning osalenud alates 1996 grupinäitustel Põhja- ja Baltimaades, Saksamaal, Taiwanis, Venemaal ja Inglismaal. Tema töid on Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja Viinistu Kunstimuuseumi kogudes ning erakogudes Euroopas. Ta on maaliraamatute “August Künnapu” (2007), “Elujõgi” (2013) ja “∞” (2018) autor. Künnapu armastab teha näitusi saladuslikel Eesti väikesaartel.

plakat2.August.jpg
bottom of page