top of page

PARK JA LINNPRESSITEADE 4.05.2021


Eesti Maalikunstnike Liidu näitus PARK JA LINN Kadrioru Plaza Galeriis Vesivärava 50, Tallinn

(sissepääs Gonsiori tänavalt)


Avatud 6.mai - 15.juuli 2021

E-R 9.00-20.00 ja L 9.00-18.00Näitusega PARK JA LINN avab Eesti Maalikunstnike Liit Kadrioru Plaza Galerii. Kadrioru Plaza Galerii fookuses saab olema maalikunst, täpsemalt tahvelmaal. Galerii näituseprogrammi koostab Eesti Maalikunstnike Liidu meeskond koosseisus Vilen Künnapu, Karl-Kristjan Nagel ja Tiiu Rebane (EML). Galerii tegevusplaani kuulub maalikunstnikest üksikautorite põhjalik esitlemine ning kaasaegse maalikunsti arengute püsitutvustamine. Kui Eesti Maalikunstnike Liidu näitusetegevus on senini toimunud külalisena rendipindadel siis uut asutatud galeriid saab kirjeldada maalijatele mõeldud stabiilse “töökoha” ja "laborina", mille näituseprogrammi väljundiks ja sihiks on kunstielu omapoolne rikastamine; kultuurisõbraliku publiku kaasahaaramine ning ehk ka põlvkonniti maalikunstile tagasivõitmine.


Galerii alustab Eesti Maalikunstnike Liidu näitusega PARK JA LINN (Park III), mis tänavu keskendub kultuuri ja looduse ühisosa vaatlusele ja koondab vaated pargile ehk asumite maastikuarhitektuursele ja metafüüsilisele koostekomponendile ning seirab linnaruumi, kui loodusesse tungivat ja selle suhtes näiliselt võõrast elementi. Park linnaruumi mängulise vastandina on kontrollitud vallutaja; nullruum, mis ühtaegu nii demonstreerib kui kustutab metsiku looduse hirmutavat üleolekut. Näituse fookuses on nii ratsionaalne kui mittemõõdetav; tahe versus dünaamiline massiiv; viskame näitusega pilgu linnaparki kui antropomorfsesse ja samas inimeseülesesse fenomeni. Millised on Eesti linnapargid ja linnad pargis?


Näituse korraldajad: Vilen Künnapu, Karl-Kristjan Nagel, Tiiu Rebane

Näitusel esinevad kunstnikud: Vano Allsalu, Stanislav Antipov, Ove Büttner, Herlet Elvisto, Maria Evestus, Alexei Gordin, Mauri Gross, Mirjam Hinn, Kristiina Jakimenko, Kairo, Liis Koger, Katrina Kolk, Andres Koort, Liisa Kruusmägi, August Künnapu, Vilen Künnapu, Anna Kõuhkna, Tarrvi Laamann, Laurentsius, Lilian Mosolainen, Anu Muiste, Maarit Murka, Peeter Must, Karl-Kristjan Nagel, Mall Nukke, Maarja Nõmmik, Juss Piho, QBA, Tiiu Rebane, Alvar Reisner, Jane Remm, Rait Rosin, Mari Roosvalt, Uno Roosvalt, Lembit Sarapuu, Karl-Erik Talvet, Tiina Tammetalu, Katrin Valgemäe, Toomas Vint, Santa Zukker


Näitusetegevust toetavad Kadrioru Plaza, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid


Galerii järgib kehtiva eriolukorra nõudeid, 25-protsendilise ruumitäitumuse reeglit. Ootame külastajatelt tervisihoiu ohutusreeglite täitmist: avalikus siseruumis liikumisele kehtib 2+2 reegel ning maskikandmise kohustus.


Plakatil: Anna Kõuhkna maal "Õed"/"Sisters" Näituse flaier.visiitkaardil: Vilen Künnapu, Kadrioru Plaza projekteerimseelne visandLisainfot Eesti Maalikunstnike Liidu (EML) kodulehel: www.maal.ee EML sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/maaliliit


153 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page