top of page

LA GRANDE BELLEZZA | KOHUTAV ILU

Kuraator JAAK VISNAP

Eesti Maalikunstnike Liidu kuraatornäitus

4.– 28.09.2019 Pärnu Linnagalerii 2019 RAEKODA, Uus 4 http://linnagalerii.ee/galerii/

Näitusel osalejatelt eeldame, et nad on näinud filmi " La Grande Bellezza/ Kohutav ilu", saanud sellest filmist inspiratsiooni ja seoseid oma loomingulisel eneseväljendamisel maalikunstis.

Pisut inspiratsiooniks.

Suvi. Päevasest rannal lebamisest päikesest põletatud kehad on vedanud end õhtustesse seiklustesse, kokteilid terrassibaarides mõjuvad kui valuvaigistid. Valged limusiinid, peod kuni hommikutundideni, kus inimesed unustavad tabud, valehäbi, eluraskused. Forsseeritud tunded, mis asenduvad ärgates tühjusega. Pidu on lõppenud, meelde jäänud ainult kaja toimunust. Pidutsejate järellõhn, mida ei suuda minema uhtuda ka hommikused tänavakoristusautod. Ka kõige küünilisemad ja pragmaatilised inimesed hakkavad lootma oma elu teises pooles halastusele, mõistmisele ja andestamisele. Inimesed on jäänud vanaks ja pigem elus kõrvaltvaatajaks. Elu suurmängust hakkame tihtipeale saama aru alles siis, kui see hakkab lõppema. Inspiratsioon Paolo Sorrentino filmist " La Grande Bellezza/ Kohutav ilu" https://www.imdb.com/title/tt2358891/

Näitusele arvestame 30- 50 maali, miinimumsuurusega 60X80 cm ja suuremaid kuni 150X180 cm. Tehnikatest valdavalt akrüül- ja õlimaalblõuendil, näitusel osalevad maalikunstnikud uute teostega, mis valminud spetsiaalselt selleks näituseks.

Pildimaterjal. Näitusel osalemiseks palume esitada pildimaterjali kui on juba olemasvalmis teoseid, ei pea olema profifotograafi jäädvustus, selleks sobib lihtne telefoniga tehtud pilt.

Tänud kõigile, kes on oma teostest pilte saatnud!

Jaak Visnap Näituse kuraator

21 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page