top of page

Muhu Maal 17-23.06.2024

Ootame Eesti Maalikunstnike Liidu liikmeid suvel Muhusse, maalima ja kolleegidega kohtuma! Olaleda saab  Muhu Kunstitalu traditsioonilisel kunstifestivalil FUTU MUHU 2024 / Õnn ja viletsus kultuuris-Ökosüsteemide taastamine. Vol.1


Toimumispaik: EKL Muhu Kunstitalu, Nõmmküla, Muhu vald

Kunstitalu koduleht: www.ai-res.org

Aeg: 17.-23. juuni 2024

Osalema on oodatud Eesti Maalikunstnike Liidu liikmed

Laagri maksumus: 100 EUR või 20 EUR päev (majutus), lisaks toitlustus ja isiklikud töövahendid.

Majutus eluruumideks kohaldatud Kunstitalu aitades.


Laager kestab ühe nädala, mille jooksul kunstnikud otsivad ja leiavad Muhus inspiratsiooni. Valik laagri jooksul valminud maalidest jääb suveks Kunstitallu näitusele.

Osalejate arv on max 10 inimest.

Lisaks vabaõhumaali teostamisele on võimalik teoseid viimistleda siseruumides.


EKL Muhu Kunstitalu traditsiooniline kunstifestival FUTU MUHU 2024 / Õnn ja viletsus kultuuris-Ökosüsteemide taastamine. Vol.1

Kunstnikud on 2024 aasta suvel oodatud sõnastama ja visualiseerima oma loomingusse kodeeritud seoseid keskkonnaga ehk välja tooma kõik isikliku loomingu olulisimad (öko)semiootilised seosed ja taotlused tulevikku.

Alates 2020 aastast oleme olnud osalised intensiivistuva agressiivsusega elukorralduses; pandeemia on hajutanud arusaamad isikliku ja ühise piiridest; indiviidi nahapind ei ole enam piir, mille ees võõras peatub. Eskaleeruv militaarsituatsioon on kaotamas ettekujutlust inimesest, kui ome elu peremehest; aktualiseerumas on küsimus kuivõrd inimene määrab oma isiklikku elu. Tehisintellekti areng on üle võtmas suuremaid ühiskondlikke süsteeme, tehisaru 0/1 loogika on pehmelt asendamas inimlikku ajutegevust ning tehnika võimsus ning komplitseeritus muutmas inimest assistendiks, sageli profaaniks kelle võimuses on uskuda ja usaldada kuid mitte teada ja hallata.

Jäänud on loodus.., kunstid, isikliku toimetuleku probleemid, tunded. Kas sellest piisab ning millist rolli kannab uuenevas olukorras kunst?

Need ja kõik autorite poolt genereeritavad mõttearendused huvitavad tänavust Futu Muhu festivali.

Festivali kõrvalproduktina koostavad Kunstitalu residendid rahvusvahelise ”Vaese Kunstniku Kokaraamatu”, kus sisalduv menüü saab põhinema kunstnike majanduslikele võimalustele ning fantaasiale mida saadavad kunstnike lisatud lood ja kommentaarid.

Festivaliprojekti eesmärgiks on anda sõna kunstnikele, kes verbaliseeriks käesoleval küünilisel ajastul oma tulevikku suunatud arusaamad ning annaksid uued sõnad ja hoo humanismi retoorikale.

Festivali väljundiks on näitus Kunstitalu Sepikoja galeriis ja Muhus loodud teoste ning tekstide dokumentatsioon kataloogi vormis.


Külastajainfo siin: https://www.ai-res.org/opencall


Kandideerimiseks saatke oma kontakt-andmed (nimi, tel., e-mail) korraldaja Tiiu Rebase meilile tiiu.rebane@eaa.ee

28 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page