SEITSE EESTI KUNSTNIKKU

Eesti Maalikunstnike Liidu kuraatornäitus, 2021

Galleria Rantakasarmi

Helsinki

29.04-29.05.2021

7 Eesti kunstnikku:

Mauri Gross (s. 1969)

August Künnapu (s.1978)

Laurentsius (s. 1969)

Maarit Murka (s. 1981)

Karl-Kristjan Nagel (s. 1977)

Mall Nukke (s. 1964)

Lembit Sarapuu (s.1930)

 

Kuraatorid: Mall Nukke (idee ja teostus), Tiiu Rebane (nõustamine, administreerimine)

Näituse pealkiri “7 Eesti kunstnikku” viitab üsna üksüheselt Aleksis Kivi suurteosele ja EML soovile elavdada kahe naaberriigi kunstnike vahelist loomedialoogi.

Näituse keskmes on figuraalne maal, keha ehk inimese kujutamine. Kas arusaamad inimesest, tema kujust ja sisust saavad olema naabritele tuttavad ja arusaadavad? Millisena näevad Eesti autorid inimest aastal 2021, millist infot või sõnumit keha kannab ja kuidas vaatajad seda kuvandit mõistavad või enesele tõlgivad.

Teha koos näitust, kus igaüks jääb iseendaks, kuid astub samas dialoogi üksteisega, see tundub nii loojatele, usutavalt ka vaatajatele, huvitav väljakutse. Kõik need seitse kunstnikku, kes tahavad koos esineda, teevad seda sellel näitusel esmakordselt. Kõik nad kuuluvad Eesti Maalikunstnike Liitu, on tuntud kui aktiivsed ning sõltumatud loojad, kes on pühendunud aastakümneid maalikunstnile. Kõigil seitsmel kunstnikul on seljataga piisavalt pikk ja kogemusterohke loometegevus. Kõikide nende maalikäekirjad on erinevad ja ideed omapärased.

Helsinki KL  galerii ruumid võimaldavad eksponeerida suuremõõtmelisi õlimaale. 

Seitse Eesti kunstnikku panevad välja nii oma varasemat loomingut kui ka uusi, just selle näituse tarbeks valminud maale. 

7  EESTI KUNSTNIKKU - AUTORITE TUTVUSTUSED:

 

© EESTI MAALIKUNSTNIKE LIIT - ESTONIAN PAINTERS´ASSOCIATION

  • EML Facebook