TEINE MAJA

Kuraatornäitus


NÄITUS TOIMUB SEPTEMBRIS 2021 

Muudatused ajakavas on tingitud 2020 aasta pandeemia eriolukorrast.

EML kuraatornäitus

Teine Maja/Drugoi Dom


Kuraatorid Tiiu Rebane(EE) ja Alexander Morozov(RU)
Kujundaja Evgenia Rõzkova, RU


Osalejad: Александр Дашевский, Александр Морозов, Семен Мотолянец, Андрей Рудьев, Вера Светлова, Леонид Цхе, Andrus Joonas, Margus Tiitsma, Mall Paris, Vilen Künnapu, Karl-Kristjan Nagel, Tiiu Rebane.

Näitus tutvustab eesti publikule Peterburi kontseptuaalset maalikunsti ning kõrvutab seda võrdsel tasandil eesti oma mõttekunstikesksete autorite loominguga.
--

Luues ekspositsiooniga liftilaadse ruumi kogemuse, kus publiku vaatemeeled saavad paiskuma üles-alla ja ühest seinast teise ning tähenduse kaotavad aeg, kehtivad normaalloogika tugisüsteemid jms, ​viib näitus vaataja ´tagasi tulevikku´ või ´edasi minevikku´.

Näituse esmane eesmärk ei ole luua ülevaadet eri maade kunstnike maailmapiltidest, vaatluse alla ei ole võetud ka mitte riigipiiride või traditsioonide drillitud kultuurililoolised stoorid. 
Näituse fookuses on mööduda senistest kultuurilistest kokkulepetest ning süstida publiku tajukeskustesse kõikehaarav mulje inimese totaalsest lootusetusest aja ja ruumi ees. Rääkida pääsemise võimatusest ja vaba tahte tühisusest elu ja keskkonda tervikuna kujundatvates sh metafüüsilistes tahteväljades.

Näituse pealkiri vihjab Teise mõistele, kogu selle psühholoogilis-kultuuriloolistes, võõrandumust kaasavates, kontekstides. 
Ülesehituses seab näitus eesmärgiks viia need terminid tunnetuslikku vastavusse tänase üldise reaalsusega, kus individuaalsest võib küll rääkida kuid mitte rohkem kui spekulatiivsetel tasanditel ning kus kogu tegelik kultuuriline agentsus on teadlikult üle antud globaalsetele nähtustele nagu kliimakatastroof või  teised nö üleinimlikud tegurid.
(Tekst: Tiiu Rebane, Nov.2019)

© EESTI MAALIKUNSTNIKE LIIT - ESTONIAN PAINTERS´ASSOCIATION

  • EML Facebook