top of page

MAALI SÕNA vol. 2

EESTI MAALIKUNSTNIKE LIIDU ÜLEVAATENÄITUS, 2009

18 .09-11.10. 2009

TARTU KUNSTIMAJA

Kuraatorid HARRY LIIVRAND ja RAUNO THOMAS MOSS

Näituse avamine reedel, 18. septembril kell 17.00
 

"Maali sõna vol 2" tähendab kuraatori sõnul teema jätkamist muutunud ajas ja ruumis, olukorras, kus uuel sajandil pealetulnud uus maalijate põlvkond nagu ka vanemad generatsioonid käsitlevad maali kui spetsiifilist meediumi ilma komplekside ja hirmudeta, mida tunnetati veel 1990. aastatel.

Maal kõneleb sel näitusel enda eest ise, oma spetsiifilises keeles, ilma verbaalse apparatuseta , kujutades endast visuaalselt rikkalikku teksti ning suhestudes nii klassikaliste esteetiliste ülesannetega (faktuur, koloriit, kompositsioon) kui kriitiliselt positsioonilt sotsiaalse temaatikaga (ajalugu, narkootikumid, popkultuur).

"Maali sõna vol 2" tähendab aktiivset, kujundlikku ja mittekonjunktuurset ühiskonna ning maalikunsti arenguvõimaluste reflekteerimist.


Väljapanek hõlmab Tartu Kunstimaja ja tema kahte galeriid ning näitusele valis kuraator 41 kunstniku tööd paari viimase aasta loomingu hulgast, kuid enamus maalidest on valminud selle näituse jaoks.


Näitusel osalevad:

Enn Põldroos, Jüri Arrak, Ado Lill, Leonhard Lapin, Andres Tolts, Mari Roosvalt, Jaan Elken, Ilmar Kruusamäe, Mall Paris, Kaido Ole, Laurentsius, Erki Kasemets, Ivar Kaasik, Mall Nukke, Marko Mäetamm, Vano Allsalu, Meiu Münt, Maris Palgi, Rauno Thomas Moss, Külli Suitso, Mara Koppel, Nelly Drell, Helina Loid-Kudu jpt.


Näitust toetavad Tartu LV ja Eesti Kultuurkapital

NÄITUSEST MEEDIAS:

- EPL

Eesti maalikunst pole veel surnud

- EESTI EKSPRESS

Kvaliteet on väärtus

- TARTU POSTIMEES

Eesti maalikunst avanes täies ilus Tartus
 

-ANNAABI.EE

NÄITUSEARVUSTUS

bottom of page