© EESTI MAALIKUNSTNIKE LIIT - ESTONIAN PAINTERS´ASSOCIATION

  • EML Facebook

NAINE.ASENDUSKEHA

Kuraator LEILA LÜKKO

(koos TIIU REBANE)

NÄITUSELE REGISTREERUMINE KUNI 1.SEPTEMBER 2020


EML kuraatornäitus

NOORUS galerii, Tartu

6.-23.10.2020 Idee autor LEILA LÜKKO (EKA KT MA) leila.lukko@gmail.com

Kaaskuraator Tiiu Rebane(EML)


Osaluskutse Eesti Maalikunstnike Liidu naiskunstnikele​​​​​


Sissejuhatuseks:

Näitusele oodatud tööd peavad seostuma „autoportreelisuse“ mõistega selle kõigis võimalikes tähendustes.Naiskunstnikud on läbi aegade maalinud nii ennast kui lapsi, loomi või esemeid luues kujundit ja andes edasi aspekte isiklikust hingeelust. Ka ootame allegoorilist autoportreelisust, kus kehastutakse valitult kellekski teiseks, nii reaalsetes kui unenäolistes situatsioonides.

Ootame kunstnikelt töid, mille valmimisaeg jääb aastatesse 2010-2020.

Näitusele kandideerimiseks palume saata täidetud REGISTREERIMISVORM ja maali foto (maksimaalselt 2Mb suuruse failina) hiljemalt 1. septembriks 2020 näituse kuraatoritele Leila Lükko (leila.lukko@gmail.com) ja Tiiu Rebane (Tiiu.rebane@eaa.ee)


NÄITUSE KOMPLEKTEERIVAD ja valikud sooritavad näituse kuraatorid.


NÄITUSE KONTSEPTSIOON:Näitus küsib, millise pilguga - kuidas  ja miks -  näeb naine iseennast. Nii nagu religioosses nii ka kaasaegses psühholoogilises kujundiloomes pole kunagi midagi suvalist ega põhjendamatut  nii ka  on kunstniku poolt loodava uue märgi või sümboolsuse algimpulss reaalsuses, soovis seda reaalset edastada, peita või muuta. Naine.asenduskeha loob ülevaate sellest  mida tänane naismaalikunstnik varjab ja/või avaldab, kui kaldub oma kujundiloomes naturalismist kõrvale.

LOE EDASI

13 views