top of page

Olga Tobreluts

NIMI: OLGA TOBRELUTS

SÜNNIAEG: 03.12.1970

ELUKOHT: Sütiste tee 36-53, Tallinn

EMAIL: olgatobreluts@gmail.com 


 

EESTI MAALIKUNSTNIKE LIIDULE

 

SISSEASTUMISAVALDUS

 

27.02.2023

 

Palun mind, Olga Tobrelutsu võtta vastu Eesti Maalikunstnike Liidu liikmeks. Olen sündinud ja kasvanud Leningradis, kuid juba 10 aastat elan Ungaris Budapestis ja Eestis Tallinnas. Eesti on minu vanaema Tamara Tobrelutsu sünnikodu. Kunstnikuna on mulle eesti keel ja selle kõlavärv väga lähedane. Kevadel 2023 on minu isikunäitus „Uus mütoloogia“ üleval Eesti Rahva Muuseumis Tartus. 

 

Olen tänulik, kui saan teie toel Eesti Maalikunstnike Liidu liikmeks. Samuti ole tänulik, et sain osaleda Eesti Maalikunstnike Liidu ühisnäitusel Stockholmi eesti majas. 

 

Minu töid on eksponeeritud paljudes mainekates muuseumides ja galeriides: Tate Modern London, Moodsa Kunsti Muuseum New York, Moodsa Kunsti Muuseum Stockholmis ja mujal. Olen esinenud Veneetsia kunstibiennaalil. 

 

Minu töid on omandanud tuntud muuseumid: MoMA, NY, Mario Testino fond jt. Minu loomingu kohta on kirjutatud kaks põhjalikku raamatut ja neid on käsitletud paljudes väljaannetes, sealhulgas: Art Actuel, Flash Art, ArtReview, METROPOLISM, ART ja FOCUS jne.

 

Kuulun Peterburi kunstirühmitusse Uus Akadeemia, mille rajas kunstnik Timur Novikov 14 kaasaegse kunstniku avangardi ühendusena. Uue Akadeemia idee oli tuua klassikalise kunsti ideaalid kaasaegseks uueks arengutõukeks ja mõtestada ümber kunstipärandit. Alates 2016. aastast olen Venemaa Kunstide Akadeemia au-akadeemik.

 

Loodan, et minu kogemustest ja teadmistest on kasu Eesti Maalikunstnike Liidu edasiseks tööks. 

bottom of page