top of page

MANFRED DUBOV

SOOVITUSKIRJAD

1. MARI ROOSVALT

Soovituskiri

Käesolevaga toetan MANFRED DUBOVI taotlust astuda Eesti Maaikunstnike Liidu liikmeks. Manfred Dubov lõpetas 2010 aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal. EKL liige. Ta on osalenud arvukalt isiknäitustel ja grupinäitustel.Viimased isiknäitused: 2020 "Rõõmustajad tumedas", Hobusepea Galerii, Tallinn 2019 "Kannan kõue kodu", Rapla Kaasaegse Kunsti Keskus, Kultuurifestival Särin, 2018 "Ma tulen mitmest kohast korraga", Vaal Galerii, Tallinn. Manfred Dubovi eri formaatides õlimaalid kujutavad psühholoogilisi olukordi ("Ma tulen mitmest kohast korraga"), samas püüdes käsitleda erosiooniprotsesse sotsiaalsel, füüsilisel ja mentaalsel tasemel. Tunnen teda kui head pedagoogi, kes annab üliõpilastele huvitavaid ülesanded. Omab tugevat analüüsivõimet, tagasiside üliõpilastele on alati sisukas ja veenev. Ma loodan, et tema tööd rikastavad Eesti maalikunsti ja EML näitusi . Lugupidamisega Mari Roosvalt

EKL liige, EML juhatuse liige,

EAÜ juhatuse liige

2. VANO ALLSALU

Soovituskiri

Käesolevaga toetan Manfred Dubovi sooviavaldust Eesti Maalikunstnike Liidu liikmeks astumisel. Olen Manfred Dubovi tegevuse ja loominguga kursis juba pikemat aega, olles jälginud tema loomingu esitlusi ning esinenud ka kunstnikena üheskoos Teet Veispaku kureeritud grupinäitusel “Sund” Tallinna Kunstihoones (2014). Kindlasti tuleks esile tõsta Manfred Dubovi kompromissitult tõsist lähenemist maalikunstile ning selle primaarsete vahendite, värvikasutuse ja pintslitöö mõtestamist. Seda toetab isikupärane kujundikeel ning sugestiivsete pildimaailmade loomine figuratiivsuse ja abstraktsuse piirimail. Dubovi eksistentsiaalse koega ja samas meie tegeliku eluga aktuaalseid kokkupuutepunkte leidev looming on pälvinud tähelepanu tervel real näitustel tunnustatud Eesti galeriides. Olen veendunud, et Maalikunstnike Liidu liikmena jätkab Manfred Dubov liikumist professionaalse täiustumise suunas ning suudab oma tööde ja tegevusega rikastada Eesti kunstimaastikku.

Lugupidamisega Vano Allsalu

3. MART VAINRE

Soovituskiri

Toetan Manfred Dubovi liikmeks astumist Eesti Maalikunstnike Liidu liikmeks. Tema praeguseks umbes kümne aasta pikkune kunstnikupraktika, mis käsitleb metafüüsilispoeetiliselt inimese siseilma ja füüsilise keha tundmuseid, on leidnud omale selgelt eristuva koha eesti maalikunsti väljal. Dubovi ajastuülene eksistentsialistlik mõtlemisja kujutamislaad, mis mõjub tihti obskuursete, tahtlikult mitmetitõlgendatavate nägemustena ja ekstsentriliste tundmustena, rikastab väheesineva näitena meie kunstivälja märkimisväärselt. Samuti tean, et Dubovil on avatud panustamaks maalikunstnike kui kolleegide omavahelisse professionaalsesse suhtlusesse ning miks mitte ka EML tegevusse.

Parimate soovidega Mart Vainre

4. KARL-KRISTJAN NAGEL

Soovituskiri

Soovitan  Manfred  Dubovit  Maalikunstnike  Liitu  kui  sügavalt  maalikunstile  pühendunut  ja originaalset autorit.  Alates  2010 aastast  on  kunstnik  oma loominguga  esinenud  enamus  Eesti  peamistes  kunstigaleriides  nii   isik-  kui  ühisnäitustel.

Karl-Kristjan Nagel

 

5. MARTA STRATSKAS

Soovituskiri

Toetan Manfred Dubovi taotlust astuda Eesti Maalikunstnike Liidu liikmeks. Manfred Dubovi näol on tegemist ühe andekama noore maalikunstnikuga, kes on võimeline töötama suurte formaatidega, täites nad tugevate, vahel mõneti tumedate kuid eelkõige jõuliste emotsioonidega. Nende varju ei jää aga sugugi Manfredi väiksemad tööd. Minu jaoks on nad nagu väikesed aknad kunstniku tundlikku hinge. Manfredi tööd on väga tundlikud, luulelised tihti isegi unenäolised. Nendest hõõgub nii rahu kui ka elu oma mitmekülgsuses. Olen Manfrediga teinud koostööd ja pean teda päris kindlasti üheks oma lemmikuks maalikunstnikuks.

Lugupidamisega Marta Stratskas

EKL liige, EML liige

EESTI MAALIKUNSTNIKE LIIDULE

SISSEASTUMISAVALDUS

 

Soovin astuda Eesti Maalikunstnike Liitu.

Minu roll Maalikunstnike Liidus oleks panustamine Eesti maalikunsti kultuuri. Individuaalsel tasandil oleks see uus kanal, mille kaudu enda kunsti esitada. Samuti sooviks esineda koos kolleegidega, kes samuti on maalikunstiga häälestunud. Taolist koostööd käsitleks nii enda koolitamisena (läbi koostöönäituste) kui ka maalikunsti jagamisena. Näen, et taoline koostöö oleks värskendav minu loometeel, sest siiani olen teinud pigem isikunäitusi.

2015 aastal osalesin kolleegide kutsel Maalikunstnike Liidu aastanäitusel Vaal Galeriis ja arvan, et taoline koostöö võiks jätkuda. Lisaks kõigele usun, et Maalikunstnike Liit vajab uue põlvkonna liikmeid, lisamaks ka nooremate vaadet maalikunstile.

 

Maalide PORTFOOLIO`t on võimalik vaadata veebilehelt:  www.manfreddubov.com

 

Minu haridustee, lühibiograafia ning kunstiprojektid on samuti kodulehel saadaval.

 

-HARIDUS:

Eesti Kunstiakadeemia, 2010, BA, maalikunst.

 

-KUNSTNIKU LÜHIBIOGRAAFIA:

Olen maalikunstnik ja kiirabiõde.

Oma maalides käsitlen sisemaailma, keha ja elukeskkonna seoseid. Õlimaalid kujutavad elusolendeid igas vanuses, erinevates olukordades.

Maalikeel muutub vastavalt teemakäsitlusele.

2018 aastal toimus Vaal Galeriis isikunäitus "Ma tulen mitmest kohast korraga”. Sellele eelnes hulk isiku- ja grupinäituseid Tallinna, Tartu, Pärnu, Haapsalu jt galeriides ning projektiruumides.

2016 aastal ilmunud luuleraamat "Täna leitakse kõik üles”, nomineeriti Betti Alveri kirjandusauhinnale.

Hetkel kestev maaliprojekt “Rõõmustajad tumedas” keskendub kannatuse ja õnneseisundi seostele.

Töötan kiirabis, lisaks koolitan meedikuid ja elanikkonda. Inspiratsiooni leian elusündmustest ja peegeldan seda teoste näol.

 

-VALIK OLULISI ISIKNÄITUSEID:

2020 "Rõõmustajad tumedas", Hobusepea Galerii, Tallinn

2018 "Ma tulen mitmest kohast korraga", Vaal Galerii, Tallinn

2013 "Fracturae", Draakoni ja Hobusepea Galerii, Tallinn

2012 "Taandumine", Haapsalu Linnagalerii, Haapsalu (koos August Sai'ga)

2011 "Kalatski / Stratskas", Tartu Kunstimaja Suur Saal, Tartu (koos Marta Stratskasega)

 

-VALIK OLULISI ÜHISNÄITUSEID

2020 "Kunstnikud maalivad kunstnikke", Tallinna Kunstihoone. Kuraator: Kai Kaljo. Eesti Kunstnike Liidu aastanäituse raames

2018 "Juubelikevad", Tallinna Kunstihoone. Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus

2015 "Maal kui Vaal", Vaal Galerii. Eesti Maalikunstnike Liidu näitus. Korraldaja: Maria Sidljarevitš

2014 "atm", Tartu Kunstimaja (koos August Sai ja Tambet Mullariga)

2014 "Sund", Tallinna Kunstihoone. Kuraator Teet Veispak

 

bottom of page